2023-05-082 Minuty

Piłki do basenu. Jakie wybrać?

Akcesoria i zabawki dziecięce zawsze powinny być bezpieczne i stworzone w taki sposób, aby móc zainteresować maluchy. Wiele dni rekreacji zapewnić może im suchy basen. Decydując się na niego, rodzice stają jednak przed ważną decyzją – wyborem odpowiednich piłek, by mieć pewność, że żadne dziecko nie zrobi sobie krzywdy i nie rozchoruje się w związku z korzystaniem z nich. Czym zatem kierować się przy dobieraniu plastikowych elementów?

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Na polskim rynku dostępne są różne piłki do basenu. Istnieją warianty, które zapewnią dzieciom długą i bezpieczną zabawę. Są jednak też takie, które mogą powodować potencjalne zagrożenie. Podstawową różnicą pomiędzy nimi jest posiadanie odpowiednich certyfikatów i atestów. Dzięki nim możemy jako klient mieć pewność, że kupowany element został zbadany i dopuszczony do sprzedaży. Jest to niezwykle ważne, gdyż każdy produkt do użytkowania przez najmłodszych powinien być specjalnie dostosowany do ich potrzeb.

Jak sprawdzić czy piłki, które kupiłem są dobre?

Produkowane w Polsce elementy posiadające specjalny atest są zwykle nieco większe niż ich odpowiedniki. Rodzime piłki do basenu mają około 7 cm średnicy, podczas gdy te drugie mierzą około 5 cm. Jest to zatem różnica dostrzegalna gołym okiem, choć dla pewności zawsze lepiej posłużyć się dodatkowo miarką. Wielu producentów dodaje do swoich basenów kulki niewiadomego pochodzenia. Może się jednak okazać, że posiadają one w sobie różne substancje, nie bez powodu uznane za niebezpieczne i niedopuszczane do użytku.

Odpowiednia miękkość i wytrzymałość

Dobrej jakości piłki do suchego basenu powinny mieć odpowiednią miękkość i być na tyle elastyczne, by nawet po większym zgnieceniu wrócić do swojego oryginalnego kształtu. Niezwykle ważna jest również ich wytrzymałość. Żaden z elementów nie może ulec rozdarciu, gdyż ostre krawędzie mogłyby zagrozić bezpieczeństwu dzieci.

Warto zawsze stawiać na sprawdzone i bezpieczne rozwiązania, posiadające odpowiednie atesty i cechujące się wysoką jakością materiału. Jeżeli chcą Państwo dowiedzieć się więcej na temat kulek dla dzieci, zapraszamy do kontaktu. Chętnie podzielimy się naszą wiedzą.